• 16 kwietnia 2024

5 porad dotyczących pierwszej pracy po wyzdrowieniu


Każdy potrzebuje pieniędzy.

Reality check! Skończyłeś leczenie i jesteś w domu opieki. Masz ubrania na kilka dni, paczkę makaronu ramenowego i 36 dolarów w kieszeni. Świat może czuć się w tej chwili bardzo ciężki.

To może nie być ścieżka, którą każdy bierze, kto jest nowy w odzysku, ale myślę, że możemy zgodzić się, że nie jest rzadkością dla nowicjuszy, aby przejść przez rundy. Chciałbym powiedzieć, żebyś się nie martwił, ale jest to niepokojący czas dla wielu odzyskiwanych uzależnionych.

Bądźmy realistami. Potrzebujesz pracy.

Możesz mieć wiele osób dających ci różne porady na temat pracy, gdy nowy w odzysku. Ten artykuł nie ma na celu powiedzieć, co robić. Jest to po prostu nagromadzenie sugestii zaczerpniętych od osób z zespołu Sober Nation. Wszyscy byliśmy tam wcześniej. Od czego zacząć?

1 - Weź to, co możesz dostać

To nie jest czas na bycie zarozumiałym. Każda praca jest dobrą pracą. Bądź wdzięczny za każdą okazję, aby wstać rano i przyczynić się do społeczeństwa. Może jest otwarta praca wykonująca pracę fizyczną, może możesz pracować za ladą w Starbucksie lub jakimś innym sklepie bocznym. Bez względu na to, na jakie miejsce zatrudnienia się zdecydujesz, nigdy nie załamuj się i nie pozwól, by praca sprawiła, że poczujesz się nieodpowiednio.

Praca to szlachetna praktyka. Jeśli twoja pierwsza praca nie zaczyna się od pensji w wysokości 100 000 dolarów rocznie, nie zniechęcaj się. Każdy musi gdzieś zacząć. Ta praca jest prawdopodobnie tylko tymczasowa, ale staraj się jak najlepiej postrzegać ją jako okazję do zbudowania pewnych umiejętności, ćwiczenia odpowiedzialności i nauki zarządzania pieniędzmi.

Każda praca jest szansą na naukę lekcji w odzysku i życiu.

2 - Bądź ostrożny na stanowiskach usługowych

Niektórzy ludzie mogą powiedzieć, aby uniknąć branży usługowej wszystkie razem. Będziemy stać przy pojęciu, że jest to osobista decyzja. Czasami nie zawsze jest to takie proste. Każdy ma rachunki do zapłacenia i może się okazać, że czekanie na stoły lub serwowanie alkoholu jest Twoją najlepszą opcją. Tylko uważaj...

Kelnerowanie przy stołach to stresujące stanowisko.

Istnieją setki, jeśli nie tysiące ludzi, którzy nawrócili, ponieważ ich praca wymagała przebywania w pobliżu alkoholu. Restauracje i bary mogą sprawić, że alkohol będzie wyglądał bardzo zabawnie. Jest piątkowy wieczór, przyjaciele i rodzina siedzą wokół stołu, pozornie ciesząc się swoim towarzystwem przy kolacji ze stekiem i butelką wina. Ale to nie jest Twoje życie.

Bez względu na to, co trzeba zrobić, musisz uniknąć tego pierwszego drinka. Jeśli pokusa jest zbyt duża do zniesienia, zacznij szukać innej pracy. Unikaj pierwszego drinka za wszelką cenę.

3 - Weź to Eeeaaasssy

Rozumiemy to. Jesteś czysty i trzeźwy, czujesz się świetnie i chcesz wyrobić sobie nazwisko. Jest na to mnóstwo czasu.

Poświęć swój czas. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest zastąpienie narkotyków i alkoholu pogonią za pieniędzmi. Jeśli twoja nowa praca dała ci możliwość uzyskania stałego dochodu, to świetnie! Pamiętaj tylko o swoich innych obowiązkach.

Jeśli uczęszczasz na spotkania, nie opuszczaj ich, by pracować więcej godzin. Jeśli spotykasz się z terapeutą, upewnij się, że dotrzesz na swoje spotkania. Niezależnie od tego, jaką drogę obierzesz, ważne jest, abyś utrzymał swój powrót do zdrowia jako najwyższy priorytet. Twoja nowa praca szybko zniknie, jeśli zaczniesz palić crack. Prawdziwa historia.

Jest mnóstwo czasu na zrobienie kariery dla siebie. Dobrą zasadą jest, aby mieć na uwadze pierwszy rok. Żadnych dużych zmian, żadnych szalonych godzin w pracy. Zachowaj odzyskanie w pierwszej kolejności.

4 - Zawsze rób to, co najlepsze

Pokaż się na czas. Zwróć uwagę na szczegóły. Nie ma znaczenia, czy jesteś woźnym, kasjerem czy kelnerem. Bądź wdzięczny za swoją pracę i rób to, co potrafisz najlepiej.

Tak, ważne jest, abyś wykonywał dobrą pracę. Poza tym postaraj się postrzegać swoje zatrudnienie jako szansę na ćwiczenie budowania dobrych nawyków na resztę życia. Jeśli obijasz się w pracy, są szanse, że obijasz się w innych obszarach swojego życia.

Nikt nie mówi, że musisz wygrać tytuł pracownika miesiąca, ale staraj się robić to, co najlepsze w pracy. Jeśli robisz to, co potrafisz najlepiej, będziesz to wiedział. Robienie tego co najlepsze to udowadnianie poprzez swoje działania, że masz wdzięczność. Zaufaj mi, twoje pozytywne nastawienie i twoja dobra etyka pracy nie pozostanie niezauważona!

5 - Bądź wdzięczny za swoją pracę

Jeśli nie zauważyłeś, wdzięczność była tematem w każdym z tych porad. Ale wdzięczność jest tak ważna, że powinna być wspomniana ponownie.

Bez względu na to, co robisz, pamiętaj, że jest ktoś tam, kto ma mniej szczęścia niż ty, który wziąłby twoją pracę w ułamku sekundy.

Nawet jeśli zarabiasz minimalną stawkę, zawsze bądź wdzięczny za swoją pracę.

A jeśli jeden z moich współpracowników poprosi mnie o wyjście na drinka?

Jest to ważny temat, o który wiele osób pyta i który zasługuje na szerszą dyskusję.

Nie mamy dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Osobiście uważam, że nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich. Może to być kłopotliwe, ponieważ jeśli odrzucisz zaproszenie na happy hour ze współpracownikami, czy będą patrzeć na ciebie inaczej? A co jeśli ktoś dowie się, że jesteś na odwyku? Czy to w ogóle ich sprawa? To jest podstępne.

To wszystko są prawdziwe sytuacje życiowe i jest duża szansa, że pewnego dnia możesz natknąć się na ten scenariusz. Powiem ci, co ja robię. Po prostu mówię: "nie dziękuję, nie piję".

Tak długo, jak utrzymujesz swój powrót do zdrowia jako pierwszy, wszystko przyjdzie razem dla ciebie.

Jak wspomniano wcześniej, te wskazówki nie są w żaden sposób wyryte w kamieniu. Są to po prostu sugestie, które pomogły wielu z nas we wczesnym okresie zdrowienia. Stanie się częścią siły roboczej, nauczenie się zarządzania pieniędzmi i stanie się członkiem społeczeństwa wnoszącym swój wkład ma ogromne korzyści.

Powoli zaoszczędzisz trochę pieniędzy, teraz gdy nie wydajesz ich na narkotyki i gorzałę. Możesz wykorzystać swoje pieniądze, aby pójść do kina, wyjść na kolację, a może nawet zaoszczędzić na wycieczkę. To naprawdę dobre uczucie iść do pracy każdego dnia.

Ruszaj!

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...