• 23 lipca 2024

Jak AA pomaga osobom z uzależnieniem od alkoholu?

Alkoholicy Anonimowi lub AA istnieją od prawie stu lat i nadal są jednym z najważniejszych sposobów pomocy ludziom cierpiącym z powodu uzależnienia od alkoholu. Ale jak AA pomaga w nadużywaniu alkoholu? Na pytanie, na które my w The Right Step możemy odpowiedzieć. Wierzymy w moc AA i używamy jej w razie potrzeby. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego nadal używamy tej techniki.

Jak AA pomaga? Dostarczając pomocną dłoń

Alkoholicy Anonimowi opierały się na zasadzie, że osoby uzależnione wymknęły się spod kontroli ich życia. Główne zasady, na których opiera się AA, to 12 kroków, które pomagają przeprowadzić człowieka przez niezliczoną ilość procesów. Obejmują one one zaakceptowanie faktu, że są uzależnieni. Osoby z AA muszą również przyznać, że są poza kontrolą i potrzebują pomocy od czegoś większego niż oni.

Dla wielu w AA, ta pomoc pochodzi z wiary w Boga. AA posiada element religijny, ale grupa nie narzuca go tym, którzy nie wierzą. Zamiast tego, ci, którzy uczęszczają do AA, mogą wykorzystać grupę do skupienia się na powrocie do zdrowia. Proces ten obejmuje rozmowy z ludźmi, którzy mają podobne problemy i pracę z nimi w celu przezwyciężenia niebezpieczeństw związanych z uzależnieniem od alkoholu w życiu danej osoby.

Zazwyczaj ten krok obejmuje nie tylko regularne spotkania, ale także aktywną pracę na rzecz pomocy innym. Ci z AA często stają się mentorami dla tych, którzy dopiero zaczynają. Jako mentor, osoba może służyć jako przewodnik po wyzwaniach związanych z ich trzeźwością. Może również pomóc osobie otworzyć się na spotkania grupowe. W ten sposób mogą oni uniknąć nawrotów choroby i poświęcić się życiu, w którym pomagają innym.

AA Zapewnia motywację wysokiej jakości

Więc jak AA pomaga osobom uzależnionym? Nie tylko podając pomocną dłoń, ale również motywując do wysokiej jakości prób rekonwalescencji. Na przykład, osoby przechodzące leczenie często słyszą historie o tym, jak alkoholizm wpłynął na życie innych. Następnie dzielą się tymi doświadczeniami z innymi, próbując nawiązać bezpieczne kontakty. W rezultacie, mogą:

Zrozumieć naturę uzależnienia - Słuchanie o historiach innych ludzi może zainspirować do powrotu do zdrowia Poznać nowych, trzeźwych partnerów - Nowe przyjaźnie pomagają zainspirować trzeźwość na całe życie Zmienić się - Mentoring motywuje osoby z AA do pozostania aktywnymi Stworzyć większą odpowiedzialność - Osoby z AA często czują się zmuszone do zachowania trzeźwości z powodu większego poczucia odpowiedzialności.
Wszystkie te korzyści stanowią kluczową część procesu. Więc kiedy pytamy "jak AA pomaga?", to bardzo ważne jest, aby pamiętać o tych rozważaniach. Każdy z nich pomaga uczynić ten proces jednym, który przynosi korzyści wielu ludziom. I chociaż AA nie jest użyteczne dla wszystkich, to większość ludzi, którzy próbują tego dokonać, wyzdrowieje. Dlatego właśnie tak często AA jest zintegrowane z innymi rodzajami programów rehabilitacyjnych.

W ten sposób mogą oni uniknąć nawrotów choroby i poświęcić się życiu, w którym pomagają innym.

Osoby przechodzące przez AA mogą chcieć spróbować profesjonalnego leczenia odwykowego. Ta opcja zapewnia wiele korzyści, które zwiększają szanse na wyzdrowienie. Po pierwsze, ośrodki rehabilitacyjne pomagają zarządzać objawami odstawiennymi, aby upewnić się, że nie odczuwasz nadmiernego bólu. Po pierwsze, ośrodki rehabilitacyjne pomagają zarządzać objawami odstawiennymi, aby upewnić się, że nie odczuwasz nadmiernego bólu. Następnie, ośrodki rehabilitacyjne przeprowadzają cię przez wiele różnych opcji opieki psychologicznej i emocjonalnej, aby zapewnić ci pomoc, której potrzebujesz.

Wiele ośrodków rehabilitacyjnych włącza do swojej opieki również metodę AA. Dzięki temu można nadal chodzić na spotkania i podążać za 12 krokami do trzeźwości. Wybierz pomiędzy opieką ambulatoryjną a stacjonarną, aby uzyskać odpowiedni poziom opieki, który jest Ci potrzebny. I upewnij się, że starasz się znaleźć placówkę, która służy takim osobom jak Ty. Na przykład, niektóre placówki obsługują profesjonalistów, podczas gdy inne skupiają się na osobach z klasy robotniczej.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Przymusowe leczenie alkoholika

Społeczeństwo, organizacje i rząd regularnie pracują nad rozwojem programów walki z uzależnieniami...