• 17 czerwca 2024

Alkohol i sprawność seksualna: Zbyt dużo może oznaczać za mało

Alkohol i sprawność seksualna: Zbyt dużo może oznaczać za mało

Dopiero w 1976 roku opublikowano naukowe dowody na poparcie tej tezy Szekspira. W badaniu przeprowadzonym na 16 ochotnikach w wieku 18-24 lat (średnia wieku 20 lat), średnica erekcji była o około 10% większa niż normalnie po wypiciu 1 drinka, o około 5% mniejsza po 2-3 drinkach i o około 20% mniejsza po 4 drinkach. Przy jeszcze większych dawkach alkoholu możemy się tylko domyślać wpływu, ale wyraźnie widać, że tendencja nie jest w pożądanym kierunku.

Wyrażenie "whiskey dick" jest mniej niż szekspirowskie, ale wyraża podobną ideę, jeśli chodzi o alkohol i sprawność seksualną. Poszukaj w sieci, a znajdziesz wiele artykułów na temat tego terminu. Powiązanym odkryciem jest to, że długotrwałe, ciężkie spożywanie alkoholu w czasie może prowadzić do zaburzeń erekcji (co będzie właściwym terminem w dokumentacji medycznej). Oczywiście, jak w przypadku wielu funkcji fizycznych, nasze oczekiwania i kontekst, w którym funkcja jest mierzona może mieć znaczący wpływ na to, co się dzieje. W szczególności, jeśli mężczyzna jest niespokojny przed spotkaniem seksualnym, jego erekcja będzie zagrożona.

Jakie są praktyczne implikacje potencjalnie negatywnego wpływu alkoholu i sprawności seksualnej? Chociaż mniejsza dawka alkoholu może być stymulująca dla ciebie (i twojej partnerki), większe dawki mogą być problematyczne. Twoja własna historia z alkoholem i erekcją może być wskazówką, ile to za dużo.

Ponadto należy rozważyć stosunki seksualne w szerszym kontekście związku, zwłaszcza jeśli jest on na wczesnym etapie. Nawet przy braku spożycia alkoholu, lęk może dramatycznie pogorszyć erekcję. Jeśli masz złe doświadczenia, łatwiej będzie je pokonać, interpretując je jako sytuacyjne (zbyt dużo alkoholu, nie dość bliski związek z moją partnerką), niż obwiniając się za swoje niedoskonałości jako mężczyzna.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

SMART Odzyskanie vs. AA

Istnieje wiele opcji odzyskiwania dostępne dla tych, którzy mają do czynienia z uzależnieniem, i to jest...

Unikanie dna jest dobre

Mówi się, że problem z dobrą radą polega na tym, że zazwyczaj koliduje ona z naszymi planami. W duchu...