• 17 czerwca 2024

Drugi Krok Anonimowych Alkoholików: Koncepcja nadziei i siły wyższej

Przyznając, że jesteś alkoholikiem z każdym włóknem swojej istoty w niewątpliwie jedną z największych przeszkód do pokonania w swojej podróży do trzeźwości.

W poprzednim artykule dotyczącym pierwszego kroku AA, będąc w stanie naprawdę wyjść i przyznać się z głową i sercem, że twoje życie wymknęło się spod kontroli z powodu nadużywania alkoholu jest krokiem wszystko albo nic. Jeśli nie jesteś w stanie w pełni zobaczyć konsekwencje swojego alkoholizmu, szanse, że masz do przodu z odzysku w znaczący sposób są niewielkie do zera.

Przejście od rozpaczy i w kierunku nadziei: Drugi krok AA

Kiedy jesteś w stanie stać się całkowicie uczciwy wobec siebie w odniesieniu do swojego uzależnienia od alkoholu, to może zostawić cię w stanie szoku i rozpaczy. Możesz czuć ogromną ilość winy i wstydu z powodu utraty kontroli nad swoim życiem. Podczas gdy możesz czuć się zagubiony i bezkierunkowy w tym momencie na początku swojego powrotu do zdrowia, Drugi Krok Anonimowych Alkoholików oferuje nadzieję i uzdrowienie, jeśli jesteś w stanie uwierzyć, że siła poza sobą może przywrócić poczucie bezpieczeństwa i swoje życie.

Drugi Krok AA brzmi następująco:

Uwierzyłem, że Siła większa od nas samych może przywrócić nam zdrowy rozsądek.

Z tym jednym stwierdzeniem, drugi krok Anonimowych Alkoholików wyraźnie kładzie duchowe podstawy tego, co 12 Kroków są o; aby odzyskać od choroby alkoholizmu w umyśle, ciele i duchu, musisz dojść do wniosku, że musisz spojrzeć poza siebie i polegać na większej mocy. Brzmi to dość prosto, ale jak pierwszy krok, drugi krok Anonimowych Alkoholików może być ogromną przeszkodą dla ludzi do internalizacji i akceptacji.

Z samej swojej natury, programy 12 Kroków mają silny duchowy nurt, który przez nie przebiega, a ludzie, którzy nie identyfikują się szczególnie jako istoty duchowe, mogą mieć duże trudności ze zrozumieniem tego kroku. Dla nich koncepcja zwrócenia się do Boga lub siły wyższej w celu uzyskania i utrzymania trzeźwości spotyka się z dużą niechęcią. Podczas gdy te uczucia są z pewnością zrozumiałe, jeśli ludzie nie mogą znaleźć sposobu na uchwycenie pojęcia, że muszą zostawić swoje ego i siebie na bok i szukać pomocy na zewnątrz, będą nadal tkwić w błędnym kole uzależnienia.

Zrozumienie koncepcji wyższej siły

Często jest to drugi krok AA, który powoduje, że ludzie porzucają swoje zaangażowanie w program 12 kroków z powodu całej koncepcji wyższej mocy. Jak wspomniano wcześniej, programy 12 kroków mają silne duchowe podstawy, a koncepcje Boga i wyższej siły są dominujące. Patrząc na same Kroki, koncepcja wyższej mocy znajduje się w 6 z nich. Ludzie, którzy odwracają się od programów 12 kroków robią to, ponieważ czują, że aby stać się częścią programu muszą "znaleźć Boga" lub "znaleźć religię" - a to po prostu nie jest prawda.

Siła wyższa w kontekście programu 12 kroków może oznaczać cokolwiek, co znajduje się poza nami samymi. Główną korzyścią z wykorzystania koncepcji siły wyższej jest to, że każda osoba może skonceptualizować swoją siłę wyższą tak, jak chce. Umożliwia to chrześcijaninowi podążanie za krokami obok buddysty, agnostyka czy nawet ateisty.

Większość ludzi interpretuje wyższą siłę jako oznaczającą Boga, ale nie musi być ona interpretowana w ten sposób. Pozostawia się jednostce decyzję, jak chce ją zdefiniować. Nie ma żadnych zasad poza tym, że ta siła musi być większa od jednostki. Najczęstszymi "wyższymi siłami", których używają uzależnieni w programach 12-stopniowych są muzyka, natura, wszechświat, a nawet ludzkość jako całość.

Korzyści z zaakceptowania wyższej siły w wyzdrowieniu

Dla tych, którzy mogą w pełni zaakceptować drugi krok AA i objąć Wyższą Siłę, może mieć ogromne korzyści w ich podróży do odzysku i ich podróży życia jako całości. Przede wszystkim, ci, którzy mogą nauczyć się opierać na wyższej władzy w ich odzysku będzie czuć się mniej przytłoczony z procesu. Kiedy ludzie mogą polegać na mocy większej niż oni sami, mogą czerpać siłę z tego przekonania i ułatwia to wybaczanie innym i puszczanie urazy.

Przyjmując Wyższą Siłę w procesie zdrowienia, ludzie mogą nauczyć się odpuszczać rzeczy, których nie mogą kontrolować i skupić się na tym, co mogą zrobić w teraźniejszości. Dodatkowo, Siła Wyższa może dać osobom w odwyku poczucie celu w życiu, który obejmuje pomoc innym, którzy zmagają się z alkoholizmem i innymi formami nadużywania substancji.

Jak można znaleźć Siłę Wyższą?

Jeśli zmagasz się z Drugim Krokiem Anonimowych Alkoholików i potrzebujesz pomocy w znalezieniu sposobu na znalezienie Siły Wyższej w swoim własnym rozumieniu, poniższe wskazówki pomogą ci znaleźć to, czego szukasz:

Bądź otwarty umysł

Jednym ze sposobów na kultywowanie wyższej siły w twoim zdrowieniu jest utrzymanie otwartego umysłu i bycie otwartym na różne filozofie i idee. Nie musisz zgadzać się ze wszystkim, ale skup się na słuchaniu i myśleniu otwarcie. Przyjmij wszystkie informacje, a następnie podejmij decyzję, czy to działa dla ciebie, czy nie.

Medytuj

Poświęć trochę czasu na bycie samemu; bez muzyki, bez komórki, bez telewizji. Jeśli nie nauczyłeś się żadnych technik medytacji mindful, teraz jest czas, aby się nauczyć. Techniki te są łatwe do opanowania, można je wykonywać w dowolnym miejscu i mogą być niezwykle korzystne, jeśli masz co najmniej 15 minut dziennie, aby poświęcić się tej praktyce. Będąc w stanie robić to konsekwentnie, pomoże ci zwiększyć samoświadomość.

Pomagaj ludziom

Poświęć więcej swojego życia na pomaganie innym. Kiedy pomagamy innym ludziom, wszystkie nasze własne lęki i niepewności znikają, ponieważ jesteśmy skupieni na czymś poza nami. Służenie innym jest bezpośrednią linią do zrozumienia wyższej siły. Kiedy czujesz wynik dobrego uczynku, jest to jego własna nagroda i prawdopodobnie poczujesz się częścią czegoś znacznie większego, co pomoże wzmocnić twój powrót do zdrowia.

Kontynuuj poszukiwania

Musisz pozostać otwarty na nowe pomysły i odkrycia. Nikt nigdy nie będzie w stanie całkowicie zrozumieć Boga. Im więcej odpowiedzi znajdziesz, tym więcej będziesz miał pytań. To dobra rzecz, ponieważ twoja gotowość do szukania jest bezpośrednio skorelowana z twoją gotowością do rozwoju. Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zadowoleni, jak starzy lub jak bardzo pewni siebie możemy się stać, ważne jest, abyśmy zawsze utrzymywali nasz umysł i nasze serca otwarte.

Czy szukasz pomocy w swoim uzależnieniu?

Jeśli zmagasz się z alkoholizmem lub inną formą nadużywania substancji, możesz czuć się przytłoczony winą i wstydem i możesz nie wiedzieć, z kim rozmawiać lub gdzie się zwrócić. Na szczęście, doświadczony i współczujący personel w Sober Nation może Ci pomóc. Jako odzyskania uzależnionych sami, wiemy, zmagania z prośbą o pomoc i znalezienie pomocy, a my możemy zapewnić Państwu zasoby potrzebne do rozpoczęcia na drodze do odzyskania.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...