• 24 lutego 2024

Detoks opioidowy tej kobiety był transmitowany na żywo na rogu ulicy

Rebekkah była tancerką, która zraniła się w kostkę. Po operacji lekarz przepisał jej opioidowe środki przeciwbólowe.

Następnie uzależniła się.

"Nie było żadnych ostrzeżeń, żadnej czerwonej flagi" - mówi. Było tylko: "Weź to, żeby poczuć się lepiej" i na tym koniec".

Historia Rebekkah wykracza jednak poza normę. Wystąpiła ona w filmie reklamowym, w którym opowiada o swoim trzydniowym detoksie od opioidów, opowiadając jednocześnie swoją historię. Jest to nie tylko film PSA, ale w czerwcu jej detoks był również wyświetlany na żywo na dużym ekranie na rogu ulicy w Nowym Jorku.

"Chcę, aby następna dziewczyna, która ulegnie kontuzji podczas tańca, wiedziała, co może przynieść przyszłość, podejmując kolejną decyzję, ponieważ decyzja, którą ja podjęłam, aby pójść do lekarza i nie poddać się operacji, była najgorszą decyzją, jaką podjęłam w całym moim życiu".

Inicjatywa Prawdy

Nowa kampania PSA Inicjatywy Prawdy, która przez 20 lat tworzyła antynikotynowe przekazy dotyczące zdrowia publicznego, opublikowała PSA o opioidach. Ad Council i U.S. Office of National Drug Control Policy chcą pokazać, że uzależnienie od opioidów może zacząć się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Pokazuje ona, jak ważne jest leczenie i jak przyjmowanie opioidów może prowadzić do szkodliwego uzależnienia. W Stanach Zjednoczonych ponad 100 osób umiera z powodu nadużywania tej substancji, a osoby zażywające opioidy mogą zacząć być uzależnione od leku już po pięciu dniach jego stosowania.

"Treatment Box"

"Treatment Box" pokazywał pięć niefiltrowanych dni z życia Rebekkah, 26-letniej osoby uzależnionej od heroiny i opioidów, podczas jej detoksu przed kamerą.

"Wiem, że kilka następnych dni nie będzie ładnych" - mówi w sześciominutowym filmie. "A jestem najbardziej nieśmiałą osobą na świecie. Ale jeśli upublicznienie mojego detoksu ma komuś pomóc - nawet tylko jednej osobie - jestem jak najbardziej za".

Transmisja na żywo z detoksu opioidowego pokazywała Rebekkah w przyspieszonym tempie przez pierwsze dni jej detoksu. Sceny jej drżenia kończyn, mdłości, wymiotów i bezsenności były wyświetlane na trójwymiarowej instalacji w Astor Place w Nowym Jorku w czerwcu. Przechodnie zatrzymywali się, by obejrzeć Rebekkęh w jej pokoju, skuloną w łóżku i zwijającą się z bólu.

Przez cały czas wyświetlane są krótkie wywiady, w których 26-latka wyjaśnia, że w wieku 14 lat przepisano jej opiaty. Szybko się uzależniła, a dwa miesiące później spróbowała heroiny.

"Mój umysł nie mówi mi nic miłego".

"Czuję się, jakbym wracała z martwych" - mówi w trzecim dniu swojego detoksu opioidowego na żywo. "Mam wiele problemów z samooceną. Mój umysł nie mówi mi nic miłego" - mówi Rebekkah.

Ale z upływem dni wszystko zaczyna wyglądać lepiej. "Z każdym dniem czuję się coraz bardziej żywa" - mówi.

Film długogrający pokazał, jak głęboki wpływ na widzów miała ta inicjatywa. Przed rozpoczęciem kampanii organizacje spotkały się z etykiem medycznym, aby ustalić, czy projekt powinien być kontynuowany. Rebekkah była filmowana przez pięć dni przez całą dobę w mini-ośrodku terapeutycznym, który został stworzony na potrzeby zdjęć. Instalacja była dostępna w Nowym Jorku przez jeden dzień.

Transmisja na żywo z detoksu opioidowego

W zamian za udział w programie Rebekkah otrzymała darmowy rok leczenia. Po nakręceniu filmu zgłosiła się do ośrodka. Nadal jest na leczeniu i podobno ma się dobrze.

"Jeśli upublicznienie mojego detoksu ma komuś pomóc, jestem za" - powiedziała Rebekkah...

The Truth About Opioids to współpraca pomiędzy Truth Initiative, Office of National Drug Control Policy i Ad Council, której celem jest zapobieganie i ograniczenie nadużywania opioidów wśród młodzieży i młodych dorosłych, destygmatyzacja uzależnienia i podkreślenie znaczenia leczenia. Kampania ma pomóc młodym ludziom w zrozumieniu faktów dotyczących opioidów, ryzyka uzależnienia oraz kluczowej roli, jaką mogą odegrać w rozwiązywaniu kryzysu w swoich społecznościach.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...