• 23 lutego 2024

Objawy zatrucia alkoholowego

Kiedy pijesz tyle alkoholu, że organizm nie może go metabolizować, możesz cierpieć na zatrucie alkoholowe. Jeśli jesteś osobą pijącą dużo alkoholu, wtedy granica między zaciemnieniem a odurzeniem może się zacierać. Czy wiesz, jak rozpoznać objawy zatrucia alkoholowego? Co najważniejsze, czy powinieneś szukać leczenia uzależnienia od narkotyków, kiedy zdasz sobie sprawę, że padłeś ofiarą tego stanu?

Zrozumienie symptomów zatrucia alkoholowego

Jeśli pijesz za dużo za szybko, możesz doświadczyć objawów zatrucia alkoholem. Chemikalia przytłaczają ciało. Może się to również zdarzyć w przypadku połączenia niektórych leków z napojami alkoholowymi. Zdarza się, że stan ten podkrada się do ciebie.

Na przykład, kiedy bierzesz Adderall i pijesz alkohol, stymulant maskuje odurzające działanie depresyjnego środka. Pijesz więcej alkoholu, aby uzyskać ten efekt. Nic dziwnego, że praktyka ta prowadzi do przedawkowania, które może prowadzić do zatrucia alkoholowego.

Częstymi objawami zatrucia alkoholem są napady drgawek oraz wymioty. Twoje oddychanie spowalnia i może stać się nieregularne. Dlatego nie przyjmiesz wystarczającej ilości tlenu.

Twoje przebarwienia skóry. Podobnie, temperatura twojego ciała obniża się. Zemdlejesz, a inni nie mogą cię obudzić. Tłumienie odruchów knebelkowych może prowadzić do zagrożenia udławieniem, ponieważ twoje ciało stara się wydalić alkohol jak wymiociny.

Zatrucie alkoholowe może być sygnałem, że masz problem z piciem.

Terapeuci w ośrodkach leczenia uzależnień od alkoholu w Teksasie rutynowo pracują z dobrymi ludźmi, którzy mieli bliskie kontakty. Są to ludzie, którzy zaczęli się upijać i w końcu przedawkowali. Inni zbudowali tolerancję na alkohol, która następnie doprowadziła do wzrostu jego spożycia. Nieważne, jak się tam dostałeś, czas na zmianę.

Jeśli zmagasz się z chorobą alkoholową, nie możesz zrezygnować z niej na własną rękę. Objawy odstawienia są niebezpieczne. Poza tym, przymus dalszego używania alkoholu jest czymś więcej, niż można sobie poradzić samemu. Dlatego też konieczna jest współpraca ze specjalistami, którzy mogą pomóc Ci w zakończeniu uzależnienia.

Jak działa odwyk

Po wystąpieniu objawów zatrucia alkoholem i uzyskaniu opieki medycznej, należy zgłosić się do placówki stacjonarnej. Pozwala to na zanurzenie się w uzdrawiającym otoczeniu. Poza tym przez cały czas otrzymują Państwo pomoc rówieśniczą i wsparcie personelu. Terapeuci dostosowują protokół opieki do potrzeb pacjenta.

Na przykład, jeśli początkowo używałeś alkoholu do samouzdrawiania z powodu lęku społecznego lub innych schorzeń, pomoc jest możliwa. Podwójne terapie diagnostyczne pomagają w leczeniu zarówno choroby podstawowej, jak i uzależnienia. Inne metody opieki obejmują:

Terapia grupowa z podziałem na płeć, która koncentruje się na wykorzystaniu wrodzonych sił do uzdrowienia 12 Krok zaangażowania, który wprowadza do odpowiedzialności rówieśniczej Edukacja uzależnień, która pomaga zrozumieć, jak alkohol wpływa na umysł i ciało Doradztwo poznawczo-behawioralne, które upoważnia do rozwijania nowych umiejętności radzenia sobie z problemami i granicami społecznymi Trening świadomości jako metoda celowego odprężenia umysłu i ciała w celu zmniejszenia stresu
Przez cały czas pobytu ćwiczysz zapobieganie nawrotom choroby. Pomaga ona poczuć się komfortowo z trzeźwością. Możesz funkcjonować wokół innych, bez konieczności picia.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...