Kolegialna społeczność odzysku
Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów, którzy wracają do zdrowia
Doświadczenie w college'u może stanowić dla młodych dorosłych ogromne wyzwanie. Oprócz obowiązków akademickich, młodzi ludzie muszą również poruszać się po niezliczonych zobowiązaniach społecznych i finansowych, wchodząc jednocześnie w rolę niezależnego i pewnego siebie dorosłego. Dla tych studentów, którzy są w trakcie odwyku od substancji, znalezienie wsparcia w celu rozwoju akademickiego, zawodowego i osobistego może stanowić jeszcze większe wyzwanie. Ohio State University ustanowił nowy program podczas semestru wiosennego 2013 o nazwie Collegiate Recovery Community w celu zapewnienia możliwości dla tych studentów w odzysku bezpieczne środowisko oferujące zarówno zachęty i zaangażowania.
DOWIEDZ SIĘ O PROGRAMIE STANU OHIO TUTAJ
Collegiate Recovery Community jest kierowany przez Student Wellness Center w Ohio State i jest wspólnym wysiłkiem łączącym wiedzę z obu uczelni i różnych działów życia studenckiego. Collegiate Recovery Community jest przeznaczona dla studentów, którzy są w aktywnym odzyskiwaniu od narkotyków i alkoholu, chociaż wymagania dotyczące tego, jak długo student musi być czysty i trzeźwy nie zostały jeszcze określone. Collegiate Recovery Community jest otwarta dla wszystkich studentów, którzy poważnie podchodzą do swojego powrotu do zdrowia, tworząc w ten sposób żywą społeczność, która zapewnia wzajemne wsparcie.
Program Collegiate Recovery Community jest w początkowej fazie na Ohio State University i do jesieni 2014 roku program powinien być w pełnym rozkwicie. Collegiate Recovery Community będzie w stanie zaoferować stypendia dla studentów w odzysku również do jesieni 2014 roku. Niektóre z dodatkowych planowanych elementów Collegiate Recovery Community na Ohio State obejmują:
- *a 28-bed Recovery Residence Hall, który jest przewidziany do ukończenia przez jesień 2014 r.
- *Academic advising
- *Na spotkaniach wsparcia w kampusie
- *Warsztaty skupione na umiejętnościach życiowych
- *Wydarzenia społeczne
- *Leadership and professional development
Inne elementy tego programu obejmują możliwości pracy w społeczności, roczną orientację programu i będą możliwości dla studentów do interakcji z absolwentami w odzysku. Collegiate Recovery Community nie jest postrzegana jako substytut programów dwunastostopniowych; jednakże elementy znalezione w programach dwunastostopniowych - takie jak zapewnienie zarówno bezpiecznego miejsca, jak i wspieranie poczucia wspólnoty - są obecne. Szacuje się, że 950 studentów na kampusie Ohio State University szuka pomocy w związku z problemem nadużywania substancji.
DOŁĄCZ DO RUCHU NA STRONIE FACEBOOKOWEJ BUCKEYES FOR RECOVERY
Model, który Ohio State University wykorzystał do stworzenia Collegiate Recovery Community jest wzorowany na podobnym programie na Texas Tech University, a Recovery House jest wzorowany na Ruger's University. Wraz z Ohio State University, kilka innych kampusów uniwersyteckich ma programy takie jak Collegiate Recovery Community. Zarówno University of Michigan i Pennsylvania State University w Wielkiej Dziesiątce oferują podobne programy, jak również Case Western Reserve University i Ohio University. Ohio State University próbował stworzyć uniwersytecki program odzyskiwania w 2009 roku, ale nie udało się.
Oprócz Collegiate Recovery Community, Wellness Center na Ohio State University oferuje inne usługi związane z alkoholem, tytoniem i innymi narkotykami. Należą do nich:
- BASICS (Brief Alcohol Screening and Intervention for College Students)-Program BASICS jest oferowany wszystkim studentom Ohio State University, którzy mogą chcieć zbadać własne użycie narkotyków i alkoholu w środowisku bez osądzania. Facylitator dostarcza obiektywnych informacji zwrotnych na podstawie kwestionariuszy i rozmów przeprowadzonych ze studentami, w celu wspierania i zachęcania do pozytywnych zmian w zachowaniu podczas picia.
- CASICS - program ten jest podobny do programu BASICS, ale jest przeznaczony dla uczniów, którzy chcą zbadać używanie marihuany i jej ewentualne negatywne skutki dla siebie i otoczenia. Sesje te, podobnie jak program BASIC, są poufne i odbywają się w środowisku wolnym od osądzania.
- e-CHUG - interaktywna ankieta internetowa, w której studenci college'u mogą wprowadzić informacje dotyczące ich wzorów picia i otrzymać informacje zwrotne na temat używania przez nich alkoholu. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut i nie wymaga spotkań twarzą w twarz z doradcą lub administratorem.
- e-TOKE - podobna do ankiety e-CHUG, z tym że dotyczy używania marihuany.
- CHOICES - program grupowy mający na celu pomoc uczniom w dokonywaniu świadomych wyborów dotyczących używania alkoholu. Program CHOICES koncentruje się na przekazywaniu uczniom istotnych informacji na temat alkoholu i jego wpływu na organizm. Program ten pomaga także uczniom zrozumieć różne zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu i uczy ich strategii zmniejszania ryzyka, jeśli zdecydują się pić.