• 17 czerwca 2024

Badanie pokazuje, że uzależnienie od opiatów jest bardziej powszechne niż alkoholizm

Rozmawiamy tu z wieloma osobami. Kolejka do osób, które potrzebują pomocy, nie ma końca. To może być przytłaczające.

Raz po raz otrzymujemy zgłoszenia osób, które potrzebują pomocy z powodu uzależnienia od heroiny i środków przeciwbólowych. Jest to zdecydowanie najczęstszy problem, z jakim się spotykamy. Nie publikujemy tego artykułu, aby podważyć destrukcyjną siłę alkoholizmu, ale raczej otworzyć rozmowę o tym, skąd ludzie biorą te uzależniające leki i jak możemy im pomóc.

To właśnie z tego powodu chcieliśmy opublikować ten artykuł, który znaleźliśmy napisany przez Treatment Magazine. Oryginalny artykuł można znaleźć tutaj.

Badanie z Ohio State Claims pokazuje, że uzależnienie od opiatów jest bardziej powszechne niż alkoholizm

W dużym rozwoju, dane z Ohio pokazują po raz pierwszy od wielu dekad, że statystycznie uzależnienie od opiatów jest bliskie prześcignięcia uzależnienia od alkoholu. Jest to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek od końca XIX wieku, kiedy to szacowano, że aż jedna czwarta wszystkich amerykańskich robotników, którzy pracowali za niewolnicze wynagrodzenie po 12 godzin dziennie w sweatshopach podobnych do tych, które istnieją dziś w Bangladeszu i innych miejscach, była uzależniona od opium - zwykle płynu zwanego Laudanum, który był dostępny w katalogu Searsa i każdym sklepie "chemicznym" przed prohibicją narkotykową.

Narkotyki takie jak Laudanum prawdopodobnie dawały amerykańskim robotnikom energię, której potrzebowali, by pracować od 80 do 100 godzin tygodniowo, czasem więcej, zanim dekady później uchwalono prawa ograniczające ilość godzin dla amerykańskich robotników i gwarantujące im trochę wolnego czasu.

To było kiedyś, gdy Treatment Magazine został założony ponad dziesięć lat temu, że alkoholizm znacznie przewyższa wszystkie nielegalne narkotyki razem statystycznie, ale teraz opublikowane raporty z Ohio, w oparciu o dane zebrane przez agencje Ohio publicznie finansowane leczenie, pokazuje, że uzależnienie od opiatów jest uruchomiony szyi i szyi z alkoholem teraz w stanie pod względem, kto jest otrzymywanie opieki finansowanej ze środków publicznych.

Dane z Ohio

Według artykułu Associated Press, AP, prawie 90.000 osób w Ohio były traktowane w ośrodkach finansowanych ze środków publicznych w tym stanie roku fiskalnego 2013, a z tych 33 procent otrzymało leczenie alkoholizmu, podczas gdy 32 procent otrzymało leczenie usług uzależnienia od opiatów.

Dane z 2013 roku dotyczące publicznie finansowanych usług leczniczych w Ohio pokazują, że usługi związane z uzależnieniem od opiatów wzrosły o prawie 30 procent od roku fiskalnego 2012 i o ponad 100 procent, czyli dwukrotnie, usługi związane z uzależnieniem od opiatów świadczone w roku fiskalnym 2008.

Jest prawdopodobne, że statystyki w innych stanach, zwłaszcza w północno-wschodniej i wzdłuż wschodniego wybrzeża zaczynają odzwierciedlać te w Ohio i na prywatnej stronie biznesu leczenia uzależnień jest wielu przedsiębiorców, którzy inwestują w operacje leczenia zorientowanego na opiaty, wspomagane lekami.

Rozszerzenie Medicaid

I z rozszerzeniem Medicaid pod Obamacare, że Ohio był jednym ze stosunkowo niewielu stanów, aby zapisać się do, Ohio agencji, która zajmuje się uzależnieniami i zdrowiem psychicznym mówi, że dziesiątki tysięcy ludzi są prawdopodobnie skorzystać z usług związanych z uzależnieniem od opiatów w 2015 roku, dlatego Pickaway Area Recovery Services planuje rozszerzyć swoją zdolność do leczenia mieszkaniowego w Pickaway i Fayette hrabstw.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...