• 16 kwietnia 2024

5 sposobów na najlepsze trzeźwe Halloween

Jako jedno z najpopularniejszych świąt związanych z piciem alkoholu w roku, obchodzenie Halloween na trzeźwo może być przerażające samo w sobie i pozostawić po sobie mgiełkę strachu w jesiennym powietrzu. Chociaż czynne uzależnienie nie wkradło się tylko w święta, przebranie się i wyjście na imprezę dało nam kolejny pretekst do oddania się nałogowi. Obawa przed zetknięciem się z pijaną dziewczyną w ryzykownym kostiumie lub naćpanym kolegą w koszulce z napisem "Gdzie jest Waldo" może wywołać poczucie wewnętrznej walki o chęć przyłączenia się do zabawy, ale jednocześnie poczucie szczęścia, że nie musimy tego robić.

Zazwyczaj nie wszystkie dni Halloween są dniami wielkich imprez, ale tydzień przed stał się zwyczajem organizowania imprez i konkursów kostiumowych - najczęściej z udziałem alkoholu. Czy przeżywanie Halloween na trzeźwo może sprawić taką samą radość, jak kiedyś, gdy piliśmy? Zaplanowanie swojej nocy i włożenie w to święto innego rodzaju energii może ostatecznie pomóc ci zachować trzeźwość i zapobiec nawrotowi choroby.

Jeśli w tym roku trudno ci wymyślić plan, oto kilka nowych pomysłów i możliwości, by cieszyć się upiorną nocą - na trzeźwo.

Zrezygnuj z imprez

We wczesnym okresie trzeźwości imprezy mogą być czasem zbyt wyzwalające. Zamiast narażać się na ryzyko powrotu do nałogu, spędź czas z rodziną. Jeśli w twojej rodzinie są małe dzieci, poświęć ten czas na upieczenie z nimi upiornych smakołyków lub zabranie ich na przebieranki. Kiedy wytrzeźwiejemy, naprawienie szkód, które wyrządziliśmy w przeszłości, ma kluczowe znaczenie dla oczyszczenia naszej strony ulicy i utrzymania długotrwałej trzeźwości. Dlaczego nie zacząć tego procesu już teraz z tymi, których najbardziej kochasz? Zamiast postrzegać Halloween jako noc imprezowania, zmień perspektywę i spójrz na nie oczami dzieci z twojej rodziny.

Urządź imprezę w stylu strasznego filmu - albo idź na film

Nie ma nic bardziej odświętnego w Halloween niż kilka strasznych filmów. Wybierz kilka ulubionych, weź przyjaciół i rozsiądź się na kanapie na całą noc. Jak podaje Time, przerażające filmy mogą wywołać przypływ adrenaliny, która może wytworzyć hormony poprawiające nasze samopoczucie i obniżające poziom lęku.

Jeśli nie czujesz się usatysfakcjonowany siedząc na kanapie i oglądając film, wybierz się do kina z kilkoma trzeźwymi przyjaciółmi. Podkradnijcie ulubione słodycze i obejrzyjcie film, który chcieliście zobaczyć. Często zdarza się, że gdy rodziny rozdają cukierki, a inni imprezują, kino może być opustoszałe.

Stwórz własne tradycje

Jeśli chcesz zrobić coś fajnego w te święta, ale nie jesteś typem imprezowicza, możesz stworzyć własną, coroczną tradycję. O tej porze roku odbywają się zwykle pięciokilometrowe biegi związane z Halloween, podczas których można przebrać się w kostium lub rozdawać cukierki tym, którzy przyjdą pod Twoje drzwi. Można też znaleźć sposób na poświęcenie swojego czasu. Często w lokalnych domach kultury lub kościołach organizowane są imprezy z okazji Halloween albo akcje "Trunk or Treat", podczas których mieszkańcy przebierają bagażniki swoich samochodów na szkolnych parkingach lub w firmach, a dzieci chodzą od bagażnika do bagażnika, zbierając smakołyki.

Impreza z trzeźwymi przyjaciółmi

Często domy 12-stepowe lub grupy trzeźwościowe organizują w Halloween tańce, konkursy kostiumowe i imprezy trzeźwościowe. Muzyka, jedzenie i towarzystwo są takie same - tylko bez alkoholu. Często imprezy z trzeźwiejącymi przyjaciółmi pomagają nam zachować głębsze poczucie wdzięczności za relacje, które mamy w naszym życiu, i za wspólnie spędzony czas. Możemy płynniej tańczyć do muzyki, prowadzić głębsze rozmowy i budzić się następnego ranka bez kaca! Organizując własną imprezę dla trzeźwych lub uczestnicząc w takiej imprezie, możesz spędzić przyjemny wieczór bez ryzyka powrotu do nałogu.

Znajdź nawiedzony dom

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, w Twojej okolicy na pewno są nawiedzone domy lub imprezy. W południowej Kalifornii wiele osób przyjeżdża do Knott's Scary Farm po coroczną dawkę strachu. Na Florydzie są tacy, którzy co roku wybierają się na wyprawę do Universal Studios na Halloween Horror Nights. Jednak bez względu na to, gdzie mieszkasz, najprawdopodobniej w Twojej okolicy znajduje się jakaś nawiedzona atrakcja, która sprawi, że krew w żyłach popłynie i będziesz mógł cieszyć się zabawą przez cały rok.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...