• 29 maja 2024

10 porad jak zachować trzeźwość podczas wakacji

Wakacje mogą być trudne czasu, gdy próbujesz pozostać trzeźwy. Może to być szczególnie prawdziwe dla nowicjuszy. Oto kilka pomysłów, jak możesz wzmocnić swoją trzeźwość w tym czasie.

Spotkania

Jeśli uczęszczasz na spotkania regularnie, nie jest to czas, aby przestać na nie uczęszczać.

Święta mogą być stresującym okresem, kiedy próbujesz "wpasować się" w spotkania z rodziną, kupowanie prezentów i wszystkie swoje stałe zajęcia. Ale jeśli chodzenie na mityngi pomaga ci zachować trzeźwość, to koniecznie musisz to kontynuować. Nawet jeśli wybierasz się w podróż świąteczną, aby zobaczyć rodzinę, znajdź spotkania w tym obszarze przed ręką i uczynić go punktem, aby uczestniczyć w nich.

Dobra wskazówka jest, aby mieć swoje spotkania zaplanowane. W ten sposób można zrobić swój harmonogram wokół spotkań i być przygotowanym. To sprawia, że o wiele łatwiej jest dostać się do wszystkich miejsc, które trzeba bez coraz stresu w czasie.

Powrót do zdrowia jest najważniejszy!

Imprezy świąteczne

To jest trudne, wiele firm i przyjaciół będzie prawdopodobnie mieć jakiś rodzaj partii świątecznej. Jeśli planujesz uczestniczyć, spróbuj przynieść trzeźwego przyjaciela. To nie boli, aby mieć kogoś do utrzymania odpowiedzialności podczas tych stron.

Jeśli podejmiesz decyzję o uczestnictwie w imprezie świątecznej, zawsze pamiętaj, że możesz wyjść w każdej chwili. Jeśli impreza zaczyna wymykać się spod kontroli lub ludzie zaczynają się trochę za bardzo upijać, najlepiej jest po prostu wyjść.

Nie martw się, że zranisz czyjeś uczucia lub co ludzie sobie pomyślą. Wyjdź stamtąd, jeśli musisz!

Widzenie się z rodziną

Rodziny mogą być wyzwalaczem dla wielu zmagających się z trzeźwością. Upewnij się, że twoja rodzina wie, gdzie stoisz ze swoją trzeźwością. Jeśli zauważysz, że zmagasz się z problemem, zadzwoń do trzeźwego przyjaciela i porozmawiaj z nim o tym.

Nie czuj się winny, jeśli czujesz, że musisz usunąć się z sytuacji rodzinnej. Może to być dla ciebie niewygodne na krótką metę, ale ważne jest, aby spojrzeć na to z większej perspektywy. Największym priorytetem jest utrzymanie trzeźwości. Jeśli oznacza to usunięcie się z imprezy rodzinnej, jest to z pewnością lepsze niż picie.

Rozmowa z kimś

Rozmowa z kimś jest zawsze dobry pomysł.

Bez względu na okoliczności, posiadanie kogoś do rozmowy może zmienić twoją perspektywę. Zaleca się codzienne rozmowy ze swoim sponsorem, kiedy jesteś w domu na święta. Jeśli nie możesz porozmawiać ze swoim sponsorem, upewnij się, że masz pod ręką swoją grupę wsparcia.

W tym samym zakresie upewnij się, że jesteś dostępny dla innych, którzy mogą potrzebować z tobą porozmawiać. Bycie dostępnym dla innych ludzi jest równie ważne jak wyciągnięcie ręki. Jest to wysiłek grupowy! Jeśli Twoja grupa wsparcia jest silna, wszystkim będzie łatwiej w czasie świąt, ponieważ możecie być dla siebie nawzajem.

Usuń oczekiwania

Święta niosą ze sobą wiele oczekiwań, czy to wobec ciebie, czy wobec kogoś innego. Nie pozwól, aby te domniemania w jakikolwiek sposób Cię zniechęciły. Nie możesz udawać, że znasz sytuację kogoś innego i nie możesz oczekiwać, że oni znają twoją. Zachowaj prostotę i ciesz się sezonem.

Zawsze, gdy wracam do domu z oczekiwaniami, okazuje się, że kończę rozczarowany. Ułatw to sobie i po prostu idź z prądem. Co się stanie, to się stanie. Bądź spokojny i pozwól, aby sprawy rozegrały się tak, jak zamierzasz.

Pomóż komuś innemu

Nie jesteś jedynym, który przechodzi przez trudny okres.

Rozejrzyj się wokół siebie, jest mnóstwo ludzi, którzy mają mniej niż ty. Pomaganie innym ludziom jest zawsze najlepszym sposobem, aby pomóc sobie. Wyjdź z własnej głowy i spraw, by poczuć się lepiej, służąc innym. Nie ma większego wkładu w ten świat niż ktoś, kto służy innym.

Kiedy sprawisz, że życie kogoś innego będzie lepsze, będziesz wypełniony uczuciem radości i celu. Jaki jest lepszy sposób na spędzenie czasu podczas wakacji niż oddanie. Okaż wdzięczność i pomóż innym ludziom, którzy mają mniej niż ty. Będziesz zdumiony tym, co to robi dla twojego własnego życia.

Ciesz się sezonem

Wiem, jak trudno może być cieszyć się sobą, gdy jest tak wiele dzieje się wokół ciebie, ale dać to szczery wysiłek.

To może być łatwe do zapomnienia, że najlepszą częścią wakacji jest spędzanie czasu z rodziną. Spróbuj cieszyć się tym, co dzieje się wokół ciebie. Ludzie są świąteczni o tej porze roku i zamiast opierać się temu uczuciu, obejmij je. Radość się rozprzestrzenia.

Trzymaj się z dala od rzeczy, które przywołują złe wspomnienia

Jest to czas roku dla powtórek starych filmów i piosenek świątecznych, które mogą jar pewne uczucia. Wiesz, co będzie wzbudzać te emocje.

Kiedy wracam do domu na święta, trzymam się z dala od mojego własnego sąsiedztwa. Ludzie, miejsca i rzeczy są wciąż bardzo realnym problemem. Jeżdżenie po starych rogach ulic i wspominanie barów, w których kiedyś się przesiadywało, to fatalny pomysł. Wystarczy ułamek sekundy, by nastąpił nawrót. Najlepszą techniką zapobiegania nawrotom jest całkowite trzymanie się z dala.

Czas wolny

Święta dają dużo wolnego czasu. Nie wykorzystuj tych dni na rozmyślania, zamiast tego spróbuj znaleźć sposób, by pomóc komuś innemu, pójść na spotkanie lub zrobić zakupy dla siebie lub kogoś innego. Znajdź coś produktywnego do zrobienia ze swoim czasem.

Down time daje szansę, aby dostać się w głowie i ostatnią rzeczą, której potrzebujesz do czasu i przestrzeni, aby rozpocząć "myślenie" z niektórych dobrych pomysłów. Zamiast tego spróbuj znaleźć sposób, aby pomóc komuś innemu, pójść na spotkanie lub zrobić zakupy dla siebie lub kogoś innego.

Wykorzystaj swoje zasoby

Istnieje wiele narzędzi do Twojej dyspozycji, aby pozostać trzeźwym, z których wiele wymieniłem tutaj, użyj ich. Nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Pomoc jest tutaj, trzeba tylko po nią sięgnąć.

To tylko 10 prostych, ale przydatnych strategii, których możesz użyć, aby pomóc sobie pozostać trzeźwym w tych trudnych czasach. Czy masz jakieś inne sugestie?

Koniecznie skomentuj je poniżej. Nigdy nie wiesz, kiedy twoje doświadczenie może uratować życie innej osoby! Szczęśliwych świąt od Sober Nation!

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...