• 24 lutego 2024

Mój powrót do zdrowia rozpoczął się w kajdankach - historia Tracey Helton

Ostatniego dnia, kiedy zażywałem narkotyki, mieszkałem w hotelu, w którym płaciłem za dzień, w najbardziej zaludnionej części San Francisco. Moje życie zostało sfilmowane do filmu dokumentalnego "Black Tar Heroin: Ciemny koniec ulicy". Kiedy dokument zbliżał się do końca, wiedziałem, że wkrótce umrę. Bezdomny, samotny i przestraszony postanowiłem, że kiedy zostanę aresztowany, w końcu podejmę szczerą próbę zerwania z narkotykami. Próbowałem już wiele razy - na domowym detoksie, przechodząc z jednej rzeczy na drugą, nawet przenosząc się do innego stanu, aby uciec od moich problemów. Kiedy otworzyłem drzwi przed policją, mogłem odetchnąć. Nadszedł czas na mnie, powiedziałem sobie: "Nie chcę nigdy wracać do tego miejsca. Nie ten hotel, nie te narkotyki, ci ludzie, nie ta okolica". Byłem przerażony i chciałem spróbować czegoś nowego. Nie wiedziałam nic o "odzyskiwaniu", ale wiedziałam, że chcę wyjść z narkotyków i pozostać z nimi.

Pytając kogoś o definicję wyzdrowienia, to jak pytając kogoś o definicję miłości. Dla każdego człowieka jest ona zupełnie inna. Wyzdrowienie jest naszą odważną próbą wyjścia poza substancję, która ma być naszym mechanizmem radzenia sobie. Powrót do zdrowia to zmiana ram naszego życia. Wyzdrowienie to zapewnienie przestrzeni, w której kwestionujemy sposób, w jaki poruszamy się po świecie w poszukiwaniu nowego kierunku. Narkotyki i alkohol mogą odgrywać ważną rolę w naszym życiu we wczesnych stadiach aktywnego uzależnienia. Szybko rozwiązanie staje się problemem.

26 lutego 1998 roku, kiedy zostałem aresztowany, wiedziałem, że to może być moja najlepsza szansa na odzyskanie życia. Coś się zmieniło wewnątrz mojego umysłu. Nastąpiła subtelna zmiana. Z rozważania o odstawieniu narkotyków przeszedłem do podjęcia jakiegoś działania. Nie chciałem już ignorować swoich okoliczności. Dowody jasno wskazywały, że nie mogę już skutecznie używać. Wszyscy możemy odnieść się do tego uczucia. Jest taki moment, kiedy szukamy czegoś poza sobą, co sprawi, że poczujemy się dobrze we własnej skórze. Doszedłem do punktu, w którym tylko radykalna przemiana moich działań mogła spowodować zmianę w moim życiu. Musiałam odzyskać równowagę. Powrót do zdrowia nie oznaczałby powrotu do miejsca, w którym kiedyś byłam. Wyzdrowienie nie będzie miejscem ani stanem umysłu. Odzyskanie byłoby podróżą w uzdrawianiu części siebie.

Udało mi się dostać na długoterminowy program resocjalizacji w zamian za pobyt w więzieniu, który ukończyłem. Powoli zbudowałem system wsparcia ludzi, którzy wierzyli w mój powrót do zdrowia. Przeprowadziłem się do miejsca, w którym żyję na trzeźwo, co pozwoliło mi wrócić do pracy i szkoły, a jednocześnie pracować nad swoją trzeźwością. Mogłem ponownie połączyć się z moją rodziną. Mogłem odzyskać zdrowie. Pamiętam to uczucie wolności, wiedząc, że moje życie nie jest dyktowane przez substancję zapakowaną w plastikowe torby.

Siedemnaście lat później udało mi się osiągnąć swoje marzenia. Mam piękną rodzinę, która mnie kocha. Kiedy patrzę na uśmiechnięte twarze trójki moich dzieci, widzę miłość, o której nigdy nie wiedziałem, że jest możliwa. Mam wspaniałą karierę, w której jestem szanowany jako profesjonalista, mimo że byłem skazany za przestępstwo. Służę mojej społeczności. To miłe uczucie pomagać dziś innym. Mam nadzieję, że otrzymasz wsparcie, którego potrzebujesz, dokonasz wyborów, które są konieczne, aby osiągnąć wspaniałe życie, na które zasługujesz.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...