• 17 czerwca 2024

Dlaczego największy zabójca Ameryki jest w apteczce.

Dzisiaj Stany Zjednoczone tracą prawie 45 osób dziennie z powodu przedawkowania narkotyków! To 16 000 osób każdego roku. Podano nawet, że w ciągu ostatniej dekady nasz kraj stracił 125 000 osób tylko z powodu przedawkowania opioidów. To ponad dwa razy więcej niż liczba amerykańskich zgonów w czasie wojny wietnamskiej. Dziś żyjemy w kraju, który przepisuje śmierć.

Społeczności medyczne i dentystyczne rzeczywiście były jednym z głównych sprawców, które pogorszyły tę epidemię. Z tego, co zostało powiedziane, mogą one również być punktem zmiany, aby pomóc odwrócić ten problem zdrowia publicznego w dobrym kierunku.

Ale dlaczego leki przeciwbólowe na receptę stały się tak wielkim problemem w Stanach Zjednoczonych?

Szczerze mówiąc, prawdopodobnie mógłbym napisać książkę na ten temat sam. Istnieje kilka ciekawych lektur tam. Na przykład sprawdź New York Times Best Selling Author, Jennifer Weiner's novel zatytułowany "All Fall Down" lub Joshua Lyon's book zatytułowany "Pill Head: The Secret Life of a Painkiller Addict" i wiele innych.

A teraz wracamy do pytania. Dlaczego?

Gdy ludzie w całych Stanach Zjednoczonych skupiają się nadmiernie na marihuanie, to tak naprawdę powinniśmy się burzyć o leki przeciwbólowe na receptę. Są one nadużywane w każdej dziedzinie życia. W miejscu pracy, w dół w barze na rogu, w salonie fryzjerskim, przez naszą młodzież, przez naszych młodych dorosłych, profesjonalistów, w autobusie, w siłowni, w twoim sąsiedztwie, za rogiem i w salonie babci. Tak, nawet twoja babcia może nadużywać swoich recept, nawet o tym nie wiedząc. Jak "Pleasantville" staje się usiana pigułkami wszystkich form, sama tkanka "American Dream" powoli pogarsza się wśród doliny społecznej ignorancji i lekceważenia potencjalnego upadku sąsiada.

Niewłaściwe użycie i nadużywanie leków na receptę jest bardzo wysokie, ale mimo to, co ciekawe, ludzie generalnie nie są świadomi, jak duży jest to problem. Ponad 50% użytkowników po raz pierwszy dostaje środki przeciwbólowe ZA DARMO od przyjaciela lub krewnego; mów o swojej społecznej dostępności. Potem przychodzi lekarz, a następnie są one kupowane z powrotem w domu ponownie od tych przyjaciół lub krewnych. Jasne, że niektórzy kupują w internecie, niektórzy od lokalnego dilera, nieznajomego, przechodnia, a dla tych, którzy lubią robić zakupy u lekarza, nie jesteś pominięty, ale głównie te "zabójcze" są spożywane w domu. Musimy STEP AWAY OD GABINETU MEDYCZNEGO .....And spojrzeć na siebie w lustrze i zapytać siebie "Czy warto?".

Największy zabójca Ameryki jest w gabinecie lekarskim

To jest eye-opener, że niestety nie jest rozpoznawany jak powinien. Może nie doceniliśmy naszej społecznej potrzeby natychmiastowej gratyfikacji we wszystkim, co robimy. Tysiące ludzi w całym kraju brodzi w wodzie swojego wewnętrznego błogostanu, samozadowolenia i tak zwanego "narkotycznego szczęścia", narażając się na większe ryzyko, polegając na tym sztucznym haju. Przerażające jest to, że wielu z nich, którzy zmywają z siebie te farmaceutyczne kuleczki, doprowadza się do zażywania heroiny; popadając w konflikt ze strzelaniem w miejscach, które kiedyś wydawały się niewyobrażalne.

Stany Zjednoczone stanowią około 5% światowej populacji, ale zużywamy ponad 75% światowych środków przeciwbólowych na receptę. Nie mamy problemu moralnego, mamy problem z pigułkami.

Podczas gdy wielu nastolatków ćpa z apteczki rodziców, inni konsumują te środki przeciwbólowe, jakby to były jakieś cukierki ze specjalnym twistem. W końcu są one dostępne wszędzie, prawda? Znasz kogoś, kto ma receptę, prawda? Poza tym, przepisał je lekarz. Jak złe może być? Przecież to nie jest nielegalne, prawda? Ha. Opinia publiczna nie mogłaby być bardziej błędna.

Po latach badań udowodniono, że opioidy NIE są skuteczne w leczeniu długotrwałego przewlekłego bólu. Sam pomysł, że opioidy mogą być "bezpieczne i skuteczne" w przypadku takiego bólu jest błędny. Nie, opioidy naprawdę nie mogą być stosowane bezpiecznie, ani nie są skuteczne. Badania epidemiologiczne wykazały nawet, że osoby poddawane przewlekłej terapii opioidami mają gorszą jakość życia niż osoby cierpiące na przewlekły ból, które nie są poddawane terapii opioidami. Odkryłem niektóre z tych badań podczas uczestnictwa w Warsztacie Rx Advocate Krajowej Rady Bezpieczeństwa w Chicago. Jakiekolwiek pytania proszę dać mi znać.

Opioidy w rzeczywistości mogą.....

 • Opóźnić powrót do zdrowia
 • Zwiększać koszty leczenia
 • Podwoić szansę na niepełnosprawność
 • Zwiększać ryzyko upadku i dalszych obrażeń
 • być upośledzające psychicznie
 • Zwiększają uzależnienie

Ale to nadal nie odpowiada na pytanie dlaczego?

Wielu uważa, ja jestem jednym z nich, że społeczne piętno jest nadal bardzo dużą częścią tego większego problemu. Amerykanie muszą uznać, że...

 • Uzależnienie JEST chorobą.
 • Uzależnienie NIE JEST kwestią wad moralnych.
 • Lekarze powinni zająć się edukacją na temat uzależnień, zamiast przyczyniać się do powstawania problemu.
 • Społeczeństwo musi przestać postrzegać osoby uzależnione jako "tych ludzi", a zamiast tego jako "naszych ludzi".
 • Nie możemy uwięzić problemu, ale zamiast tego musimy zwiększyć naszą opiekę medyczną jako całość.
 • Bez odpowiedniej opieki i leczenia cała nasza społeczność pozostaje "chora".

Czas przestać przepisywać śmierć, a zamiast tego zacząć przepisywać życie. Przełamcie piętno. Bądźcie głosem. Walcz z nadużywaniem substancji. Bądź zmianą.

Zachęcaj swoją społeczność do #RiseTogether

Trzymaj się. W następnej kolejności będę pisał więcej o rzeczywistości społecznego piętna.

Do tego czasu chcę usłyszeć od Ciebie. Co sądzisz o tej epidemii?

Bądźcie bezpieczni i pozostańcie trzeźwi,

Anthony Alvarado Prezes i współzałożyciel POWSTAŃMY RAZEM www.weallrisetogether.org Śledź mnie na: LinkedIn lub Facebook "Jeśli nie ma walki, nie ma postępu"

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...