• 13 sierpnia 2022

Wskazówki ekspertów dotyczące redukcji szkód

Wskazówki ekspertów dotyczące redukcji szkód

Wiodący eksperci w dziedzinie redukcji szkód, April Smith i Kenneth Anderson, opublikowali niedawno artykuł przedstawiający wskazówki dotyczące bezpiecznego picia w schronisku. Wielu z nich decyduje się na całkowite wstrzymanie się od głosu, inni - nie aż tak bardzo. Wiele, wiele gałęzi przemysłu dotkliwie odczuwa wyłączenia społeczne, jednak przemysł napojów dla dorosłych nie jest jednym z nich. W czasie kryzysu COVID-19 sprzedaż napojów alkoholowych znacznie wzrosła. Nie ma nic lepszego niż heroiczne dawki niepewności i nudy, które zmuszają do picia! Dla tych, którzy mogą mieć trudności z przestrzeganiem swoich celów związanych z piciem, Smith & Anderson oferuje wskazówki, które pomogą zmaksymalizować bezpieczeństwo picia.

Brak struktury jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi wiele osób w erze schronienia na miejscu. Ponieważ zewnętrzna struktura nie jest już narzucona, niektórzy wypuszczają większość (jeśli nie wszystkie) codzienne struktury. Ryzykując wachlarzem plotek, niektóre, miejmy nadzieję, wysokie bajki, które słyszałem, to m.in. terapeuci prowadzący sesje z łóżka, opiekunowie, którzy przez tydzień brali prysznic lub przebierali się w PJ's, a także profesjonaliści podchodzący do wideokonferencji bardziej jak niedzielny poranny kac niż ważne spotkanie. Kiedy wycofują się zewnętrzni motywatorzy, otrzymujemy jasny obraz własnego wewnętrznego poziomu motywacji.

Wskazówki Smith & Anderson dotyczące redukcji szkód nakreślają pewne kluczowe taktyki, które mają pomóc w zapewnieniu bezpieczniejszego picia w izolacji w domu. Niektóre z wypróbowanych i prawdziwych metod kontroli picia obejmują opóźnianie rozpoczęcia, dokładne śledzenie konsumpcji oraz włączanie niektórych dni bez picia (zakładając, że jest to bezpieczne). Dla kogoś, kto jest zagrożony wycofaniem alkoholu, zatrzymanie zimnego indyka nie jest bezpieczne i może być śmiertelne. Dla wielu osób korzyści płynące z ciągłych miesięcy ograniczeń społecznych i pozostawania w całkowitej abstynencji nie są warte kosztów.

Dla tych, którzy mogą oprzeć się na alkoholu, aby złagodzić napięcie czasów, niedobór legalnych środków na bezpieczniejsze picie w połączeniu z myśleniem grupy kulturowej, która podsyca tyranię wypaczonego, wstrzemięźliwego myślenia, stanowią słaby fundament wsparcia. Artykuł Smith i Andersona zawiera wiele wysokiej jakości materiałów dla ludzi, którzy szukają pomocy w zakresie bezpieczniejszego picia. W tym czasie odbywają się spotkania online dotyczące pomocy w odzyskaniu zdrowia, a niektóre z nich, jak SMART Recovery i HAMS, wspierają strategie redukcji szkód. W Praktycznym dochodzeniu do zdrowia zawsze mamy i zawsze będziemy w pełni wspierać strategie redukcji szkód. W niektórych przypadkach, sesje psychoterapeutyczne za pośrednictwem wideo i telefonu mogą pomóc w zapewnieniu zindywidualizowanego wsparcia w zakresie redukcji szkód bez narażania grup.

Niezależnie od strategii wsparcia, z których korzystają ludzie, ważne jest, aby wiedzieć, że dostępne są usługi, które są zgodne z bezpieczniejszym wykorzystaniem, a nie tylko całkowitą abstynencją. Całkowita abstynencja od wszystkich substancji psychoaktywnych nie jest dla wszystkich, w rzeczywistości nie jest dla większości. Jeśli całkowita abstynencja nie będzie działać w warunkach domowych w izolacji, mamy nadzieję, że niektóre z zasobów zawartych w tym artykule mogą wesprzeć i zachęcić do osiągnięcia sukcesu w samodzielnie wybranych celach.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

SMART Odzyskanie vs. AA

Istnieje wiele opcji odzyskiwania dostępne dla tych, którzy mają do czynienia z uzależnieniem, i to jest...

Unikanie dna jest dobre

Mówi się, że problem z dobrą radą polega na tym, że zazwyczaj koliduje ona z naszymi planami. W duchu...