• 24 lutego 2024

Wyjście z marazmu - 5 sposobów na radzenie sobie z depresją

Depresja to drań.

Zamiast pukać do drzwi wejściowych, będzie siedzieć na czubku twojej głowy - cicha, niepozorna i wiecznie powracająca obecność. Robisz plany na swój dzień i w swoim życiu... plany, które są produktywne i dobre dla twojego wyzdrowienia, plany, które pomogą ci wyglądać dobrze i czuć się lepiej wtedy....

WHAM!

Twoja depresja przesiąka do twojego mózgu i jak wampir drenuje cię z twojej determinacji, aby iść do przodu i energii, aby wstać z łóżka lub z kanapy. Nie ruszasz się, nie jesz i nie zdajesz sobie sprawy, że czas cię omija. Ten niebieski funk jest tylko pogorszyć przez komentarze, że twoja rodzina lub przyjaciele zrobić:

Snap out of it!
Po prostu spójrz na siebiePójdź na
spacer

Jeśli myślisz, że depresja jest suką, wyobraź sobie, że masz do czynienia z depresją, jeśli odzyskujesz od nadużywania substancji. Myślałeś, że uzyskanie trzeźwości oznacza poprawę, a teraz to.... co daje?

Chcesz pokonać depresję... Musisz odzyskać władzę

Aby naprawdę pokonać depresję, musisz być proaktywny.

Wiem, łatwo jest powiedzieć, kiedy nie jesteś po szyję głęboko w wielkim niebieskim funk, ledwo mając energię, aby przenieść jeden mięsień. Chociaż może to być wyzwanie, możesz to zrobić i wiesz dlaczego?

Masz narzędzia

Kiedy byłeś w leczeniu dla swojego uzależnienia, życie i umiejętności radzenia sobie, które pomagają ci pracować swój program odzyskiwania pomoże również utrzymać depresję na dystans. Masz narzędzia, teraz nadszedł czas, aby zacząć ich używać. Nie możesz pokonać depresji siedząc bezczynnie, musisz robić rzeczy godne szacunku, aby zbudować swoje własne poczucie wartości.

5 wskazówek, które pomogą ci poradzić sobie z depresją

1 - Zacznij od czegoś małego

Łatwo jest czuć się przytłoczonym przez depresję; jest ona jak rozległy, wolno poruszający się kleks zagłady i przygnębienia. Aby spróbować i wskoczyć z obu stóp i spróbować pływać do brzegu nie będzie działać. Najprostszym sposobem, aby zacząć radzić sobie z depresją jest robienie małych rzeczy. Zacznij od chodzenia na małe spacery, dzwonienia do przyjaciela lub sponsora... do diabła, pójdź na spotkanie, cokolwiek musisz zrobić.

Koncepcja rozpoczynania od małych rzeczy jest podobna do tego, co samuraje nazywają atakowaniem rogów. Atakując rogi, zaczynasz od zrobienia jednej rzeczy - jakkolwiek małej - i przechodzisz do następnej. Dzięki zastosowaniu tej filozofii, duże problemy stają się mniejsze i bardziej możliwe do opanowania. Jeśli się nad tym zastanowić, ta stara filozofia samurajów jest odzwierciedleniem modlitwy Serenity... hmmm.

2 - Uzyskaj wsparcie

Jak udało Ci się zajść tak daleko w swoim zdrowieniu? Ogromną częścią twojego sukcesu jest system wsparcia, który stworzyłeś - rodzina, przyjaciele, sponsor, ludzie w twojej grupie domowej. Ci ludzie są nieocenieni, jeśli chodzi o zapewnienie wsparcia, zachęty i ramienia, na którym możesz się oprzeć, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.

To samo dotyczy sytuacji, kiedy zmagasz się z depresją. Masz ludzi w swoim narożniku, wszystko co musisz zrobić to wyciągnąć rękę. Jeśli czujesz się zbyt zmęczony lub masz wrażenie, że dotarcie do osób wspierających cię będzie kłopotliwe, przypomnij sobie, że to depresja mówi, a nie ty. Wyciągnięcie ręki nie jest oznaką, że jesteś słaby.

Wykonaj ten telefon.

Przyjdź do domu członka rodziny lub przyjaciela.

Idź na spotkania towarzyskie... nawet jeśli nie masz na to ochoty.

Jeśli musisz, dołącz do grupy wsparcia dla osób z depresją. Przebywanie z innymi osobami zmagającymi się z depresją może w znacznym stopniu zmniejszyć poczucie izolacji.

3 - Wyzwól swoje myślenie

Kiedy masz do czynienia z depresją, twoja pokrywa nie jest dobrze przykręcona. Wszystko jest negatywne... Ty, Twoja rodzina, Twoja praca, Twój samochód, Twój pies - wszystko. Aby odwrócić negatywne myślenie, musisz rzucić wyzwanie temu, co myślisz i zastąpić negatywne myślenie realistycznym, bardziej zrównoważonym myśleniem.

Zacznij od tego, żeby nie być dla siebie tak surowym, bo na początek nie jesteś doskonały. Otocz się ludźmi, którzy myślą i działają w pozytywny sposób. Jeśli masz z tym trudności, udawaj, aż ci się uda. To może również pomóc zachować dziennik, w którym można zapisać te myśli, dzięki czemu można przeczytać go z powrotem do siebie, gdy twój nastrój poprawia.

4 - Zasypiaj i opalaj się

Chcesz pokonać bluesa z powrotem? Zadbaj o siebie, krótko mówiąc.

Co trzyma się prawdy w odzysku trzyma się prawdy tutaj; praktykowanie samoopieki pomaga czuć się lepiej wokół. Upewnij się, że dostajesz wystarczająco dużo snu (od 6 do 8 godzin na noc). Pomaga również wychodzenie na słońce i wchłanianie witaminy D. Możesz również chcieć realizować hobby, które pomoże zredukować stres (te związane ze sztuką i muzyką są dobre).

5 - Zadbaj o swoje ciało

Słyszałeś to wcześniej ... ćwiczenia to świetny sposób na pokonanie depresji.

To prawda!

Mówi się, że regularne ćwiczenia są równie skuteczne jak przyjmowanie leków antydepresyjnych. Jeśli możesz dążyć do 30 minut dziennie, to jest to świetny początek.

Nie musisz uprawiać ćwiczeń na siłowni, ale powinieneś wykonywać umiarkowanie intensywne ćwiczenia, które są ciągłe i rytmiczne, takie jak chodzenie, pływanie czy taniec. Zrównoważ to gówno z jakimś tai-chi, joga i trochę medytacji mindful i jesteś w biznesie.

A co z twoją dietą? Podczas gdy lody, ciasteczka i inne rodzaje żywności komfortowej czują się dobrze do jedzenia, nie są najlepsze, gdy mamy do czynienia z depresją. Musisz dążyć do zrównoważonej diety bogatej, która ma następujące elementy:

  • Węglowodany złożone - jak płatki owsiane i makaron pełnoziarnisty
  • Superfoods - jak banany, szpinak i brązowy ryż
  • Załaduj na owoce i warzywa
  • Kwasy tłuszczowe Omega 3 - takie, które można znaleźć w owocach morza i rybach.

Istnieją również rzeczy w diecie, które należy zminimalizować, takie jak rafinowane cukry, kofeina, tłuszcze trans i nasycone oraz żywność o wysokiej zawartości chemicznych środków konserwujących.

Najważniejsze...

Jeśli stwierdzisz, że Twoja depresja jest coraz gorsza, nie bój się szukać profesjonalnej pomocy. Ponownie, sięganie po pomoc nie jest oznaką słabości. Uzbrajasz się w narzędzia, które pomogą Ci wyzdrowieć! Nawet jeśli korzystasz z profesjonalnej pomocy, te wskazówki mogą być częścią ogólnego planu leczenia.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej
Share :

Może Cię zainteresować

Trzymanie palca z dala od spustu

Wyzwalacze: Rzeczy, które mogą prowadzić do nawrotu choroby Wyzwalacz to miejsce, osoba lub zdarzenie, które może...

Rock Bottom

Słuchanie historii od tych, którzy byli wokół bloku w kategoriach odzysku było dla mnie ważną liną ratunkową...

Prenatalna ekspozycja na kokainę

Prenatalna ekspozycja na kokainę: skutki Prenatalna ekspozycja na kokainę ma znaczący wpływ zarówno na zachowanie...

Kolegialna społeczność odzysku

Kolegialna społeczność odwykowa: Jak Uniwersytet Stanowy Ohio zapewnia pozytywne środowisko dla tych studentów...